Úvod > Články a rady > Všeobecné články > Nitra je na dobrej ceste do najvyššej ligy

Nitra je na dobrej ceste do najvyššej ligy

Nitrianski futbalisti majú za sebou (aj keď ešte nie úplne) sľubnú sezónu, v ktorej sa momentálne v časti o postup nachádzajú na druhej priečke s malým ale znateľným odstupom za prvými Košicami. Tréner mužstva Ivan Galád je s výkonom zverencov spokojný a verí, že tím sa už čochvíľa prebojuje do najvyššej súťaže Slovenska – Fortuna ligy.

 

Nitra je na dobrej ceste do najvyššej ligy
 


Bojový duch Nitry


Tím FC Nitra predvádza v skupine o postup skvelé výsledky. V nedávnom zápase s Lokomotívou Košice síce remizovala 1:1, no počas posledných siedmych zápasov zatiaľ nenašla premožiteľa, a to ani v poslednom stretnutí s prvým tímom VSS Košice (ten si drží nad Nitrou deväťbodový náskok). S viac ako štyrmi zápasmi by vyhliadky pre Nitru vyzerali naozaj sľubne, avšak je nepravdepodobné, že ani doterajší dobrý výkon jej pomôže deklasovať prvé VSS Košice. Na východe by museli futbalisti asi dostať riadnu dávku smoly.

„Mindset“ trénera Galáda nie je príliš zameraný na tabuľku. Tím sa namiesto toho snaží vyhrať každý nasledujúci zápas a verí, že výsledky sa so správnou snahou a vierou dostavia samé. A to zatiaľ funguje. Nitra má nepochybne na to, veď vedúce VSS Košice porazila jasne a prehľadne 3:0.
FC Nitra môže vďačiť za svoj kaliber aj talentovanému útočníkovi Filipovi Balajovi - mladík sa počas sezóny presne trafil až 18 krát. V súťaži o najlepšieho strelca síce Filip podľahol lepším hráčom, no vo svojom veku sa určite nemá za čo hanbiť. Stávkové kancelárie rovnako ako tréner si vedia mladíka o pár rokov predstaviť kľudne aj v drese slovenskej reprezentácie.
 
V prvom z posledných štyroch zápasov sa Nitra postaví zoči-voči Lokomotíve Zvolen. Ten je na program v sobotu 20. mája. Ďalšími súpermi potom budú Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš a sezóna sa ukončí stretnutím proti Bardejovu. Potenciálny zisk 12 bodov by mohol poradie v tabuľke ešte trochu premiešať. Ak sa ale Nitra nedokáže dostať do Fortuna ligy tento rok, tak niet pochýb o tom, že doterajší výkon ju tam hádam v tom nasledujúcom.

 

Nitra je na dobrej ceste do najvyššej ligy


Čo sa deje vo Fortuna lige


Situácia vo Fortuna lige je na rozdiel od skupiny o postup jasná a o celkovom víťazovi je už rozhodnuté. Žilina si počas sezóny vypracovala skalopevný náskok, čo jej zaručilo, že po jej zbytok ju nikto nedostihne. Ligou otriasol ešte v polovici stretnutia aj náhly odchod tímu Spartak Myjava. Ten sa po zápase so Slovanom Bratislava nepohodol s komisiou o treste pre svojich hráčov a dobrovoľne odstúpil do nižšej ligy. Ďalším faktorom tímu boli aj vlastné financie.