Aktuálne spravodajstvo - Mesto Gelnica

Aktuálne spravodajstvo

Kližana vo Valencii nezastavila ani neskutočná bolesť ľakťa

VALENCIA 21. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Martin Kližan minulý týždeň predpokladal, že jeho súťažný ročník 2014 sa vinou ruky už skončil. V pondelok si však v španielskej Valencii zrejme zabezpečil výhodnejší žreb v súvislosti s januárovým vrcholom v Melbourne. "Po neskutočnej bolesti ľavého zápästia som zvládol 1. kolo. Minulý týždeň som pritom neoficiálne ukončil moju sezónu z dôvodu veľkého zápalu. Týchto 45 bodov by mohlo stačiť na nasadenie na Australian Open," uviedol prostredníctvom svojej oficiálnej facebookovej prezentácie Kližan, ktorý prekonal 16-ročného amerického držiteľa voľnej karty Stefana Kozlova dvakrát 6:3. Dvadsaťpäťročný Bratislavčan bude v osemfinále čeliť úspešnému z duelu Philipp Kohlschreiber (Nem.) - Kevin Anderson (JAR-7).

logo Kližana vo Valencii nezastavila ani neskutočná bolesť ľakťa

Bývalí hokejisti žalujú vedenie NHL pre zranenia hlavy

ST. PAUL 21. októbra (WEBNOVINY) - Federálny súd v americkom štáte Minnesota zaregistroval zlúčenú hromadnú žalobu bývalých hráčov na hokejovú NHL. Ide o spoločnú snahu šiestich bývalých hokejistov vysúdiť si od vedenia profiligy kompenzácie za zranenia hlavy z čias aktívnej kariéry. Žalujúcich reprezentujú Dan LaCouture, Michael Peluso, Gary Leeman, Bernie Nicholls, David Christian a Reed Larson. Ich prípad pridelili sudkyni Susan Richardovej-Nelsonovej. Žaloba zlučuje predchádzajúce podnety na súdoch v Minneapolise, New Yorku a Washingtone. Bývalí hokejoví hráči v nich požadovali odškodnenie za to, že nedbanlivosť vedenia súťaže viedla k ignorovaniu liečby po otrase mozgu a k ďalším vážnejším poškodeniam. Odvolávali sa pritom na skutočnosť, že NHL dlhodobo vedela o riziku poškodenia mozgu opakovanými údermi do hlavy, no nepodnikla kroky k eliminácii tohto neduhu.

logo Bývalí hokejisti žalujú vedenie NHL pre zranenia hlavy

Barosso hral často druhé husle, hovorí Flašíková Beňová

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - V prípade riešení hospodárskej a menovej a krízy hrala odchádzajúca Európska komisia (EK) pod vedením José Manuela Barrosa často druhé husle, tvrdí slovenská europoslankyňa Monika Flašíková Beňová. Odporúčame aj: Únia má podľa Sulíka šetriť, jej rozpočet odmieta podporiť V konaní Komisie bola podľa nej badateľná určitá neschopnosť ponúkať rýchle a dostatočne účinné riešenia. "Často sme aj v europarlamente od predstaviteľov Komisie počúvali rôzne pekné reči, no po nich občas absentovali potrebné praktické činy. Potom sa zdalo, akoby EK hrala len akési druhé husle. To nepochybne prispelo k posilneniu postavenia niektorých členských štátov na čele s Nemeckom a jeho kancelárkou," myslí si europoslankyňa. Zároveň však dodáva, že viacero dôležitých iniciatív týkajúcich sa napríklad sprísnenia bankového dohľadu v EÚ či následne bankovej únie vzišlo práve z činnosti odchádzajúcej Komisie. Ako nedostatočná sa podľa nej ukázala podpora ekonomického rastu, konkurencieschopnosti a zvyšovania zamestnanosti v EÚ. "Bolo tu stanovených viacero ambicióznych cieľov, no ich napĺňanie mierne povedané pokrivkáva. Komisia bohužiaľ nevedela nájsť ten správny recept a mnohé z jej opatrení naopak podnecovali stagnáciu a zhoršovanie situácie na trhu práce," myslí si europoslankyňa. Za pozitívum naopak označila isté zlepšenie komunikácie a spolupráce medzi EK a Európskym parlamentom. "Kvalita vypracovania legislatívnych návrhov a politík sa vo všeobecnosti zlepšila. Vo väčšine prípadov prevážila odbornosť a argumenty nad neefektívnym politikárčením," uzavrela Flašíková Novým šéfom Európskej komisie bude Jean-Claude Juncker. Europarlament musí ešte vyjadriť dôveru všetkým 28 členom EK, ktorá má začať úradovať v novom zložení 1. novembra.

logo Barosso hral často druhé husle, hovorí Flašíková Beňová

Súd rozhodol o treste pre Oscara Pistoriusa, je prekvapujúci

PRETÓRIA 21. októbra (WEBNOVINY) - Telesne hendikepovaný juhoafrický atlét Oscar Pistorius pôjde za zavinené zabitie svojej priateľky Reevy Steenkampovej do väzenia, odsúdili ho na päť rokov odňatia slobody. Ortieľ v utorok v Pretórii vyniesla sudkyňa Thokozile Masipová. Pistorius zastrelil Steenkampovú cez zavreté dvere toalety svojho bytu počas valentínskej noci 14. februára 2013. Bránil sa tvrdením, že ženu považoval za vlamača. Žalobca žiadal pre Pistoriusa minimálne desať rokov Pistoriusa uznal súd 11. septembra vinným zo zavineného zabitia. Masipová ho vtedy zbavila obvinenia z úkladnej vraždy, oslobodzujúci rozsudok vyniesla aj v ďalších dvoch bodoch - vo veci údajnej streľby cez otvorené strešné okno auta z 30. novembra 2012 a držby streliva, ku ktorému legálne nevlastnil zbraň zodpovedajúceho kalibru. Pistorius je však vinný vo veci výstrelu z priateľovej pištole v johannesburskej reštaurácii z 11. januára 2013. V tejto veci dostal podmienečný trest na tri roky. Obrazom: Oscar Pistorius zastrelil svoju priateľku vlani vo februári Žalobca Gerrie Nel žiadal pre Pistoriusa minimálne desať rokov odňatia slobody, zatiaľ čo obhajca Barry Roux navrhol domáce väzenie a verejnoprospešné práce. Masipovej v procese asistovali dvaja poradcovia, ale o treste vraj rozhodla bez ich pomoci. "Rozhodnutie je moje a len moje," povedala rezolútne. Uviedla, že sa usilovala o rovnováhu protichodných faktorov a vzala do úvahy všetky okolnosti vrátane záujmov spoločnosti. Pistoriusa pred začiatkom čítania rozsudku držala za ruku psychologička Pred vynesením rozsudku Pistoriusova rodina kritizovala médiá, že prispeli k zvrátenosti situácie a k pocitu strachu. Sestra obžalovaného Aimee a brat Carl vo vyhlásení pre štátnu televíziu uviedli, že prišlo k prekrúteniu faktov a k ich manipulácii. Pistoriusa pred začiatkom čítania rozsudku držala za ruku psychologička Lore Hartzenbergová, ktorá minulý týždeň svedčila v jeho prospech a vykreslila ho ako zlomeného muža. V súdnej sieni Pistoriusov priaznivec položil tri biele ruže na lavicu obžalovaných. "Chcel som Oscarovi priniesť aspoň trocha radosti," povedal. K slovu sa dostali aj odporcovia. Pred budovou súdu muž v oranžovom oblečení štrngal reťazou a držal nápis: "Niektorí páchatelia sú pred zákonom rovnejší ako iní?" Hlavné procesné konanie sa začalo 3. marca 2014. Na mesiac ho odročili a uzavrelo sa až v auguste. Verdikt o vine v jednotlivých bodoch vyslovila sudkyňa 11. septembra. Pojednávanie o výške trestu trvalo ďalší týždeň od pondelka 15. októbra.

logo Súd rozhodol o treste pre Oscara Pistoriusa, je prekvapujúci

Daňo trénoval, vo štvrtok by sa mal vrátiť do zostavy

COLUMBUS 21. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský útočník Marko Daňo by sa mal po dvojzápasovej pauze zavinenej bližšie nešpecifikovaným zranením opäť vrátiť do zostavy hokejistov Columbusu Blue Jackets. Ako informuje denník Columbus Dispatch, Daňo v pondelok trénoval s tímom a vo štvrtkovom zápase proti San Jose by mal nastúpiť v druhom útoku Arťoma Anisimova. Columbus trápia v tejto sezóne zranenia množstva hráčov. Dlhodobo sú mimo Brandon Dubinsky, Nathan Horton, Ryan Murray, Boone Jenner, menšie problémy majú okrem Daňa aj Mark Letestu, Nick Foligno a aj gólman Curtis McElhinney. Letestu, Foligno aj Daňo by však vo štvrtok mali hrať. Daňo zaznamenal vo svojej nováčikovskej sezóne zatiaľ v troch zápasoch gól a asistenciu. Daňo by sa mal po dvojzápasovej pauze vrátiť do zostavy hokejistov Columbusu Blue Jackets

logo Daňo trénoval, vo štvrtok by sa mal vrátiť do zostavy

Gáboríkov spoluhráč čelí obvineniam z domáceho násilia

NEW YORK 21. októbra (WEBNOVINY) - Vedenie zámorskej hokejovej NHL suspendovalo na neurčito obrancu Los Angeles Kings Viačeslava Vojnova po tom, ako ho v pondelok ráno zatkli pre podozrenie z domáceho násilia. Dvadsaťštyriročný ruský spoluhráč Slováka Mariána Gáboríka má zastavené všetky klubové aktivity, ale počas trestu bude dostávať plat. Privolaná hliadka nikoho nenašla Prípad vyšetruje polícia, jeho okolnosti nie sú momentálne známe. Podľa Orange County Register bola obeť násilia v nemocnici v opatere lekárov, neskôr ju vraj prepustili. "V nedeľu o 23.25 h sme prijali hovor na komerčnej linke oddelenia polície Redondo Beach. Nebolo to na klasickom čísle 911. Žena kričala a plakala. Neuviedla síce presnú adresu, ale hliadka vyrazila do oblasti volania, kde nikoho nenašla. Neskôr prišla informácia, že plačúcu ženu pravdepodobne odviedli do nemocnice. Okolo jednej ráno nás z policajného oddelenia v Torrance informovali, že hospitalizovali dospelú ženu v nemocnici so zraneniami, ktoré by mohli byť výsledkom porušenia práva. Príslušník nášho oddelenia odišiel do nemocnice a po rozhovore s obeťou prišiel k záveru, že išlo o domáce násilie. Obvinený bol rovnako v nemocnici, preto ho zatkol," uviedol pre OC Register Joe Hoffman z policajného oddelenia v Redondo Beach. Odporúčame aj: Video: 'Olejári' zdolali Tampu, Marinčin nazbieral 'plusku' Súdny proces začne v decembri Vojnova prepustili z väzenia na kauciu 50-tisíc dolárov, 22. októbra má predstúpiť pred súd v Torrance. Samotný proces by sa mal začať 1. decembra. Polícia zatiaľ nespresnila, v akom vzťahu bola žena s hokejistom, a ani to, či ju samotný Rus odviezol do nemocnice. Vojnov nazbieral v doterajších šiestich zápasoch v drese "kráľov" dva body za dve asistencie. Víťaza Stanleyho pohára z minulej sezóny draftoval kalifornský tím v roku 2008 z 32. miesta. Nedávno polícia vyšetrovala pre domáce násilie aj ďalšieho ruského hokejistu. Brankár Semion Varlamov čelil obvineniam z napadnutia priateľky. Vedenie NHL mu však nezastavilo činnosť. "Sú to rozdielne prípady. Viac to však nebudem špecifikovať," uviedol pre The Hockey News zástupca komisára NHL Bill Daly.

logo Gáboríkov spoluhráč čelí obvineniam z domáceho násilia

Počet ľudí v hmotnej núdzi medzimesačne klesol o tisíce

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Dávky v hmotnej núdzi na konci septembra dostávalo 152,2 tisíc osôb. Oproti koncu augusta išlo o pokles o 4,6 tisíc ľudí, medziročne sa počet poberateľov týchto dávok znížil o 33,3 tisíc. Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny minulý mesiac celkovo odkázaných 304,8 tisíc osôb, čo je 5,63 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. V porovnaní s augustom tak podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov minulý mesiac klesol o 0,13 percentuálneho bodu, medziročne o 1,02 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci septembra už tradične v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Rožňava. V okrese Revúca išlo o 8,6 tisíc ľudí, čo tvorí 21,34 percenta z počtu obyvateľov tohto okresu. Okres Rimavská Sobota vykázal ku koncu minulého mesiaca 17,2 tisíc ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 20,29 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rožňava bolo 17,55 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 11,1 tisíc sociálne odkázaným osobám. Najmenej sociálne odkázaných ľudí je v bratislavských okresoch. Na konci minulého mesiaca bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,42 percenta po 0,85 percenta ich obyvateľov. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo na konci septembra v hmotnej núdzi 0,63 percenta obyvateľov.

logo Počet ľudí v hmotnej núdzi medzimesačne klesol o tisíce

Pri cintoríne v Leviciach našli plod nedonoseného dieťatka

BRATISLAVA/LEVICE 21. októbra (WEBNOVINY) - Plod nedonoseného dieťaťa našli na parkovisku pri levickom cintoríne, polícia teraz hľadá ženu, ktorá ho porodila. Ako informovala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, bolo to dievčatko v šiestom mesiaci, meralo 29 cm a vážilo 600 gramov. Podľa predbežnej pitvy sa narodilo už mŕtve. Žena by tiež mala vyhľadať lekára, pretože jej hrozia zdravotné problémy, upozornila Bruchterová.

logo Pri cintoríne v Leviciach našli plod nedonoseného dieťatka

ŠKODA opäť zabojovala v súťaži Firemné auto roka 2014

BRATISLAVA 21. októbra (WBN/PR) - Automobily značky ŠKODA zvíťazili v štyroch kategóriách piateho ročníka ankety ALD Automotive FLEET AWARDS - Firemné auto roka 2014. ŠKODA sa tak stala najoceňovanejšou značkou v kategórii osobných automobilov. Ocenenie Firemné auto roka získala ŠKODA Rapid Spaceback v kategórii poolových vozidiel, ŠKODA Rapid v kategórii referentských vozidiel, ŠKODA Octavia v kategórii vozidiel pre stredný manažment a vlajková loď značky ŠKODA Superb v kategórii pre vyšší manažment. "ŠKODA je na Slovensku dlhodobo lídrom v segmentne firemných vozidiel a výsledky ankety našu pozíciu iba potvrdzujú. Teší nás, že získavame priazeň zákazníkov s ponukou širokého portfólia modelov a dokážeme uspokojiť individuálne potreby každého firemného zákazníka. A to máme do budúcna v rukáve ďalšie esá. Nedávno uvedenú Octaviu G-TEC s pohonom na CNG, z môjho pohľadu ideálne fleetové vozidlo, a v budúcom roku aj nový model ŠKODA Fabia. Za úspechom stojí okrem vyváženého modelového portfólia aj vynikajúca práca našich Fleetových centier," uviedol Ing. Miroslav Račák z oddelenia veľkoodberov spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko. Firemné auto roka 2014 už po piatykrát volili fleetoví, finanční a ekonomickí manažéri významných slovenských spoločností, ktoré prevádzkujú väčšie automobilové parky firemných automobilov. Organizátorom ankety je spoločnosť Auto Business Media, s.r.o. pod odbornou záštitou magazínu FLEET firemné automobily. Ocenenia odovzdali zástupcom jednotlivých značiek na slávnostnej recepcii v rámci prvého dňa autosalónu v Nitre. Slovenskú autosalónovú premiéru oslávila v Nitre ŠKODA Octavia G-TEC s pohonom na stlačený zemný plyn, ktorá je ideálnym vozidlom pre firemné flotily. Mimoriadne úsporný automobil s kombinovaným dojazdom až 1 330 km a spotrebou len 5,4 m3 (3,5 kg) CNG na 100 km znižuje palivové náklady až o 1/3 v porovnaní s najžiadanejšou dieselovou motorizáciou a v porovnaní s benzínom až o 43 %.

logo ŠKODA opäť zabojovala v súťaži Firemné auto roka 2014

Putin navrhol Sikorskému, aby si podelili Ukrajinu

VARŠAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Bývalý poľský minister zahraničných vecí a súčasný predseda parlamentu Radoslaw Sikorski obvinil ruského prezidenta Vladimira Putina z toho, že mu pred šiestimi rokmi navrhol, aby si "podelili Ukrajinu". Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU. Sikorski to povedal v nedeľu v rozhovore pre americký portál Politico, ktorý známy web zverejnil v pondelok. Putin svoj "návrh" podľa neho predniesol v roku 2008 počas návštevy vtedajšieho poľského premiéra Donalda Tuska v Moskve. "Povedal, že Ukrajina je umelá krajina a Ľvov je poľské mesto a mali by sme to spoločne vyriešiť," povedal Sikorski, ktorý Tuska na návšteve Ruska sprevádzal ako vtedajší šéf poľskej diplomacie. "Veľmi veľmi jasne sme im dali najavo, že s tým nechceme mať nič spoločné," dodal Sikorski. Neskôr však prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti Twitter informoval, že "niektoré" jeho slová boli "dezinterpretované". Sikorského slová môžu ešte viac naštrbiť v súčasnosti napäté vzťahy medzi Moskvou a Varšavou. Poľská vláda dlhodobo obviňuje Putina z podielu na ukrajinskej kríze a z priamej podpory tamojších proruských separatistov. Tuskova nástupkyňa na poste šéfky poľskej vlády Ewa Kopaczová označila Sikorského obvinenia za "škandalózne".

logo Putin navrhol Sikorskému, aby si podelili Ukrajinu

Šláger Ligy majstrov sa hrá v Ríme, "vlci" hostia Bayern

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Šlágrom v utorňajšom itinerári futbalovej Ligy majstrov je súboj v E-skupine medzi AS Rím a Bayernom Mníchov. V rámci 3. kola skupinovej fázy kontinentálneho pohára číslo jeden sa ambiciózny tím "vlčice" pokúsi nadviazať na nečakanú remízu na pôde Manchestru City v predchádzajúcom kole. "Bavori" neprehrali predchádzajúcich jedenásť zápasov vo všetkých súťažiach, v LM sú stopercentní, keďže zdolali 1:0 hráčov CSKA Moskva i už spomenutých "The Citizens". AS Rím sa spolieha na svojho kapitána Rimanom patrí druhá pozícia za víťazstvo nad CSKA a nerozhodný výsledok v Manchestri. Úradujúci nemecký šampión neinkasoval už 748 minút, naposledy dostal gól od Schalke 30. augusta (1:1). "Uspieť v Ríme nebude jednoduché, budeme potrebovať ďalší brilantný výkon v defenzíve," povedal pre klubový web brankár Bayernu Manuel Neuer, ktorý v sobotňajšom ligovom stretnutí proti Werderu Brémy (6:0) nemusel čeliť žiadnej strele. AS Rím sa spolieha predovšetkým na svojho kapitána Francesca Tottiho. Taliansky útočník sa v minulom kole stal najstarším hráčom, ktorý skóroval v novodobej histórii Ligy šampiónov. Gól proti Manchestru City dosiahol vo veku 38 rokov a 3 dni, čím prekonal rekord legendárneho Walesana v službách Manchestru United Ryana Giggsa, ktorý rozvlnil sieť vo veku 37 rokov a 9 mesiacov proti Benfice Lisabon v septembri 2011. Duel vo "večnom meste" bude mať špecifickú príchuť pre trénera Bayernu Mníchov Pepa Guardiolu, ktorý počas hráčskej kariéry krátko pôsobil aj v AS Rím. V druhom meraní síl E-skupiny sa hráči Manchestru City pokúsia odvrátiť blížiacu sa pohromu. Na ihrisku CSKA Moskva chcú zveľadiť svoj doterajší chudobný zisk jediného bodu z dvoch stretnutí. Messi má na dosah vyrovnanie rekordu Raúla Z utorkového programu púta pozornosť aj súboj FC Barcelona s Ajaxom Amsterdam v rámci F-skupiny. V ňom sa stretnú dvaja bývalí kluboví spoluhráči z Barcelony, ktorí momentálne pôsobia ako tréneri - Luis Enrique na lavičke "blaugranas" a šéf realizačného tímu holandského majstra Frank de Boer. Kanonier domácich Lionel Messi má na dosah vyrovnanie rekordu Španiela Raúla v počte presných zásahov v najprestížnejšej súťaži "starého kontinentu". Fenomenálny Argentínčan skóroval v LM zatiaľ 68-krát a za Raúlom zaostáva o tri "trefy". Katalánsky klub v predchádzajúcom zápase prehral na ihrisku Paríža Saint-Germain (2:3) a na konte má tri body, Ajax má bilanciu 0-2-0. Barcelončania žijú v očakávaní víkendového súboja proti Realu Madrid, ale dôležitosť prisudzujú najprv konfrontácii s Ajaxom. "Najpodstatnejší je vždy ten najbližší zápas. Potrebujeme zvíťaziť nad Ajaxom a do El Clásica ísť sebavedomí," vyhlásil defenzívny univerzál úradujúceho španielskeho vicemajstra Javier Mascherano. "Po zaváhaní v Paríži musíme získať tri body," doplnil stredopoliar Xavi Hernández. Líder F-skupiny PSG nastúpi na ihrisku outsidera APOEL-u Nikózia možno ešte stále bez zraneného bombardéra Zlatana Ibrahimoviča. Švédsky útočník si doliečuje zranenie päty, naposledy hral za Paríž 21. septembra. Program utorňajších stretnutí 3. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov: (časy sú SELČ) E-skupina: CSKA Moskva (Rus.) - Manchester City (Angl.), rozhoduje: Vad (Maď.) /18.00 h/ AS Rím (Tal.) - Bayern Mníchov (Nem.), rozhoduje: Eriksson (Švéd.) /20.45/ Tabuľka E-skupiny: 1. Bayern Mníchov 2 2 0 0 2:0 6 2. AS Rím 2 1 1 0 6:2 4 3. Manchester City 2 0 1 1 1:2 1 4. CSKA Moskva 2 0 0 2 1:6 0 F-skupina: APOEL Nikózia (Cyp.) - Paríž Saint-Germain (Fr.), rozhoduje: Haţegan (Rum.) /20.45/ FC Barcelona (Šp.) - Ajax Amsterdam (Hol.), rozhoduje: Collum (Škót.) /20.45/ Tabuľka F-skupiny: 1. PSG 2 1 1 0 4:3 4 2. Barcelona 2 1 0 1 3:3 3 3. Ajax 2 0 2 0 2:2 2 4. APOEL 2 0 1 1 1:2 1 G-skupina: Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) - Sporting Lisabon (Portug.), rozhoduje: Karasev (Rus.) /20.45/ FC Chelsea (Angl.) - NK Maribor (Slovin.), rozhoduje: Makkelie (Hol.) /20.45/ Tabuľka G-skupiny: 1. Chelsea 2 1 1 0 2:1 4 2. Maribor 2 0 2 0 2:2 2 Schalke 2 0 2 0 2:2 2 4. Sporting 2 0 1 1 1:2 1 H-skupina: BATE Borisov (Biel.) - Šachtar Doneck (Ukr.), rozhoduje: Bebek (Chor.) /20.45/ FC Porto (Portug.) - Athletic Bilbao (Šp.), rozhoduje: Skomina (Slovin.) /20.45/ Tabuľka H-skupiny: 1. Porto 2 1 1 0 8:2 4 2. BATE 2 1 0 1 2:7 3 3. Šachtar 2 0 2 0 2:2 2 4. Bilbao 2 0 1 1 1:2 1

logo Šláger Ligy majstrov sa hrá v Ríme,

Navigujeme k úsporám

Komplexné riešenia zvyšujú efektívnosť logistiky a umožňujú skladovať tovar vo väčších výškach, čím sa šetrí skladová plocha, zvyšuje produktivita práce a znižuje sa chybovosť. BRATISLAVA 21. októbra (WBN/PR) - Skladové hospodárstvo už nie je len o ľuďoch a technike. Neustále sa modernizuje a prevládajúcim trendom sa stáva automatizácia. Manipulačná technika využíva informačné systémy a polovičnú či plnú automatizáciu. Automatizované regálové zakladače umožňujú skladovať tovar vo väčších výškach, čím sa šetrí skladová plocha, zvyšuje produktivita práce a znižuje sa chybovosť. Inovácie v brandži teda smerujú k automatizácii a centralizácii riadenia. "Cieľom je poskytnúť klientovi komplexné riešenie. Informačné systémy umožňujú analyzovať vnútroskladovú dopravu, výsledkom čoho je vyššia transparentnosť, bezpečnosť a finančná i časová efektívnosť," vysvetľuje Martin Urban, generálny riaditeľ spoločnosti Jungheinrich Slovensko. Systém správy skladu Warehouse Management System (WMS) od Jungheinrichu riadi materiálové toky a umožňuje efektívnejšie využitie skladových či výrobných priestorov. Doplnkové riešenia, napríklad skladová navigácia, optimalizujú plánovanie trás a vzájomnú koordináciu pohybu vozíkov. Integráciou navigačného systému vysokozdvižného vozíka do WMS sa dosiahne vyššia rýchlosť zaskladňovania a vyskladňovania nielen vďaka rýchlejšiemu príjazdu vozíka k zadanej skladovej pozícii, ale aj proaktívnemu zdvíhaniu zdvíhačky do požadovanej výšky už počas jazdy vozíka. "Náš systém WMS je pritom možné využívať nezávisle na type použitej manipulačnej techniky, nielen pri značke Jungheinrich," zdôrazňuje M. Urban.

logo Navigujeme k úsporám

Bratislava si pripomenie tridsiate výročie Gumených Chlapcov

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - V stredu 22. októbra sa bude v Bratislave konať Gumení Chlapci after 30 years street jam, počas ktorého si pripomenú 30. výročie založenia tanečnej formácie Gumení chlapci. Podujatie sa uskutoční pod hlavičkou projektu Spots v podchode na Trnavskom mýte od 19:00 do 22:00. Video: Gumení chlapci v roku 1984 Počas večera sa bude konať talkšou s bývalými členmi skupiny, konkrétne účasť prisľúbili Karol Zajac, Mako Hindy, Fredy Ayisi, Braňo Astaloš, Eduard Krajčír a Peter Batthyány. Okrem toho sa predstavia aj DJ Tager, DJ Spinhandz, DJ Grimaso. Na počesť Gumených chlapcov vystúpia rôzne tanečné formácie. Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť aj na odhalenie pamätnej tabule s textom "1984. Na tomto mieste pôsobila prvá breakdance skupina v Ostblocku..." a tiež na prezentáciu fotografií či videí. Vstup bude zdarma. Bližšie informácie sú dostupné na facebookovom profile podujatia.

logo Bratislava si pripomenie tridsiate výročie Gumených Chlapcov

Súdna rada nesúhlasí so zmrazovaním platov sudcov

BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) - Súdna rada nesúhlasí s návrhom na ďalšie zmrazenie platov sudcov. Na pondelňajšom rokovaní zaviazala predsedníčku Janu Bajánkovú rokovať o tejto problematike s tým, aby kompetentní "zvážili nutnosť schválenia takéhoto kroku". Ak rokovania budú neúspešné, Bajánková sa môže obrátiť na Ústavný súd SR. Predsedníčka rady zdôraznila, že v prípade zmrazovania platov sudcov "musí byť zachovaná dočasnosť a musí byť zachovaný rovnaký prístup ku všetkým spoločenským vrstvám a ku všetkým, čo vstupujú v rámci sociálneho zmieru, situácia v hospodárstve nie je taká, aby sa pristupovalo k zmrazovaniu platov." Odporúčame: Kiska hovoril s členmi súdnej rady o dôveryhodnosti justície Súdna rada si preklepne Harabinove vystúpenia k jej činnosti Harabin má ďalšieho súpera, do súdnej rady kandiduje Bargel Harabin kandiduje do súdnej rady, jeho súperom bude Čimo Ak k zmrazeniu nedojde, rozpočet treba navýšiť o milióny eur Hovorkyňa rezortu spravodlivosti Alexandra Donevová uviedla, že minister stále rokuje o tejto problematike. Podľa ministra spravodlivosti Tomáša Boreca "v súčasnosti treba zohľadniť aj to, či by ďalšie zmrazenie neprekročilo limity ústavnosti". Minulý týždeň minister uviedol, že ak by v nasledujúcom roku neboli zmrazené platy sudcov a prokurátorov, tak by bolo potrebné zvýšiť rozpočet o 11 miliónov eur. Súdna rada v súvislosti s budúcoročným rozpočtom zároveň vyzýva ministerstvo spravodlivosti, aby zabezpečilo finančné prostriedky na primerané množstvo sudcov vzhľadom na zvýšenie agendy. Rada predloží prezidentovi šiestich kandidátov na sudcov Súdna rada v pondelok rozhodla, že opätovne predloží prezidentovi Andrejovi Kiskovi návrh na vymenovanie Judity Gabonaiovej-Hrenčukovej za sudkyňu. Prezident v auguste prerušil jej vymenovanie pre vážne pochybnosti o objektívnom a nediskriminačnom prístupe výberovej komisie ku všetkým kandidátom vo výberovom konaní, v ktorom táto kandidátka uspela. Členovia rady sa zhodli, že neboli zistené žiadne nové skutočnosti a preto návrh opätovne predložia. Gabonaiová-Hrenčuková uspela na súde, kde pracuje aj jej matka. Súdna rada tiež predloží prezidentovi Kiskovi šiestich kandidátov na sudcov. Sú medzi nimi aj dvaja kandidáti, ktorí uspeli na konkurzoch ešte v roku 2011 a v roku 2012 a rada pod vedením Štefana Harabina sa nimi nezaoberala. Ďalší štyria kandidáti uspeli vo výberových konaniach pred tohtoročným septembrom, keď do platnosti vstúpili legislatívne zmeny zavádzajúce previerky pre sudcov. Rada sa zhodla na tom, že títo kandidáti previerku nepotrebujú. O ich vymenovaní a o tom, či spĺňajú kritéria na sudcov, rozhodne definitívne prezident Andrej Kiska. Materiál o kritériách na výber sudcov rada dnes neprerokovala s tým, že je ešte potrebné na ňom pracovať. Až na ďalšom zasadnutí sa budú zaoberať písomnými a mediálnymi vystúpeniami bývalého šéfa rady Štefana Harabina, ktorý sa vyjadruje k činnosti Súdnej rady SR. Dnes o tom z časových dôvodov nerokovali.

logo Súdna rada nesúhlasí so zmrazovaním platov sudcov

Maďari sú zmätení, USA zakázali vstup šiestim orbánovcom

BUDAPEŠŤ 21. októbra (WEBNOVINY) - Spojené štáty v pondelok potvrdili, že minulý týždeň zakázali vstup na svoje územie šiestim občanom Maďarska. Informoval o tom americký chargé d'affaires pôsobiaci na veľvyslanectve v Budapešti André Goodriend. Mená dotknutých osôb nezverejnil, potvrdil však, že ide o "verejných činiteľov". Ako dodal, zákaz nasleduje po "dlhších varovaniach". Spojené štáty môžu zakázať vstup na svoje územie zahraničným osobám ohrozujúcich americké záujmy aj bez toho, že by voči nim vzniesli obvinenia. Odporúčame aj: Američania zakázali členom Orbánovej vlády vstup do krajiny "Ak bude situácia týmto spôsobom aj naďalej pokračovať, dostaneme sa do bodu, keď bude nemožné spolupracovať na úrovni spojencov," povedal Goodfriend na pondelkovom tlačovom brífingu v Budapešti. "Tomu sa chceme vyhnúť, pretože sme spojenci, sme priatelia, sme silní partneri NATO," dodal americký diplomat. Goodfriend naznačil, že za zákazom vstupu sú podozrenia z korupcie v prípade dotknutých osôb. K bezprecedentnej diplomatickej roztržke medzi USA a Maďarskom sa vyjadril aj János Lázár, šéf úradu vlády maďarského premiéra Viktora Orbána. "Maďarská vláda je zmätená týmito udalosťami, pretože toto nie je spôsob, akým priatelia riešia záležitosti," uviedol. O probléme by mal v utorok priamo vo Washingtone rokovať aj maďarský minister zahraničných vecí Pétér Szijjártó, ktorý je tam na návšteve. V tejto súvislosti má naplánovanú schôdzku so zástupkyňou šéfa americkej diplomacie pre európske záležitosti Victoriou Nulandovou.

logo Maďari sú zmätení, USA zakázali vstup šiestim orbánovcom

Ceny ropy klesli o štvrtinu, zlato rástlo pre slabnúci dolár

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Ceny ropy v pondelok oslabili. Ropa Brent klesla pod hranicu 86 dolárov za barel. Dôvodom boli obavy z rastúcich dodávok a stagnujúci dopyt. Pokles cien však tlmili očakávania výsledkov čínskej ekonomiky za tretí kvartál. Investori tiež sústredili svoju pozornosť na akékoľvek náznaky prerušenia dodávok. Ceny ropy od júna tohto roku poklesli o viac než 25 percent pre veľké zásoby ropy, náznaky slabého rastu dopytu po rope a náznaky, že kľúčoví producenti ropy, predovšetkým zo Saudskej Arábie, nemajú v úmysle znižovať produkciu ropy. Britská ropa Brent klesla do 19:45 GMT o 69 centov na 85,47 dolára za barel, pričom v minulom týždni oslabila pod úroveň 83 dolárov za barel, čo je najnižšie od roku 2010. Ľahká americká ropa zlacnela o 4 centy na 82,71 dolára za barel. Ceny zlata však v pondelok posilnili. Pozitívne ich totiž ovplyvnili klesajúci dolár a zvýšenie dopytu pred nadchádzajúcimi oslavami sviatku Diwali v Indii. Dolár sa voči košu hlavných svetových mien prepadol o 0,2 percenta. Ceny zlata v minulom týždni vzrástli už druhýkrát v rade, a to aj napriek oslabeniu vo štvrtok a v piatok. Podľa analytikov by však neskôr mohli na ceny zlata vyvíjať tlak oživenie akciových trhov a rast americkej ekonomiky. Spotová cena zlata vzrástla do 19:14 GMT o 0,6 percenta na 1 245,55 dolára za uncu. Aprílové dodávky žltého kovu na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 5,70 dolára na 1 244,70 dolára za uncu.

logo Ceny ropy klesli o štvrtinu, zlato rástlo pre slabnúci dolár

V januári vyradia v Buffale tridsaťdeviatku Hašeka

BUFFALO 21. októbra (WEBNOVINY) - Bývalý skvelý český brankár Dominik Hašek sa dočká ďalšej veľkej pocty v Buffale, vedenie Sabres slávnostne vyradí z kolekcie a pod strop haly First Niagara Center vyvesí jeho dres s číslom 39. V meste, kde prežil jedny z najkrajších hokejových rokov počas úspešnej zámorskej kariéry, si šesťnásobného držiteľa Vezinovej trofeje pre najlepšieho gólmana NHL uctia 13. januára 2015 pred zápasom s Detroitom. Nedávno uviedli Hašeka do klubovej Siene slávy. V Buffale doteraz vyradili jedenástku Gilberta Perreaulta, sedmičku Ricka Martina, štrnástku Reného Roberta, dvojku Tima Hortona, osemnástku Dannyho Garého a šestnástku Pata LaFontaina. Dnes 49-ročný gólman pôsobil v Buffale v rokoch 1992 až 2001. Dvojnásobný držiteľ Hartovej trofeje, ktorú získal dvakrát ako prvý brankár, vychytal za Sabres 234 víťazstiev v 491 zápasoch, z nich 55 na nulu. Všetko sú to klubové rekordy, rovnako ako priemer 2,22 inkasovaného gólu na zápas. Rodák z Pardubíc a dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára v profilige odchytal celkovo 735 duelov, 81-krát si udržal čisté konto a dosiahol 389 víťazstiev.

logo V januári vyradia v Buffale tridsaťdeviatku Hašeka

Únia zrejme Talianom odmietne návrh rozpočtu na rok 2015

BRUSEL 21. októbra (WEBNOVINY) - Taliansky minister hospodárstva Pier Carlo Padoan očakáva, že Európska komisia (EK) zverejní hodnotenie návrhu budúcoročného talianskeho štátneho rozpočtu 29. októbra. Toto načasovanie naznačuje, že EK návrh rozpočtu Talianska na budúci rok zamietne. Rozhodnutia zverejnené na konci mesiaca totiž skoro určite znamenajú zamietnutie rozpočtu. "Sme v kontakte s EK. Komisia sa vyjadrí 29. októbra," povedal Padoan. Talianske ministerstvo hospodárstva tieto slová ďalej nekomentovalo. Odporúčame aj: Únia má podľa Sulíka šetriť, jej rozpočet odmieta podporiť Podľa sprísnených rozpočtových pravidiel členské krajiny eurozóny posielajú EK návrhy rozpočtov na schválenie. Ak EK objaví významný nesúlad s pravidlami EÚ, môže krajinu požiadať, aby návrh rozpočtu prepracovala. Návrh talianskeho rozpočtu na budúci rok počíta s deficitom, ktorý je v rámci troch percent hrubého domáceho produktu (HDP), je teda v súlade s pravidlami EÚ. Tempo znižovania deficitu v štrukturálnom vyjadrení je však pomalšie, než Taliansko prisľúbilo. Rozpočtový plán Talianska počíta so znížením štrukturálneho deficitu o 0,1 % HDP. Jeden z predstaviteľov EÚ však minulý týždeň pre agentúru Reuters povedal, že EK očakávala zníženie o 0,7 % HDP.

logo Únia zrejme Talianom odmietne návrh rozpočtu na rok 2015

Vojtěch Dyk a B Side Band už vo štvrtok vystúpia v Trenčíne

BRATISLAVA 21. októbra (WBN/PR) - Český herec a spevák Vojtěch Dyk si získal srdcia nielen na filmovom plátne, ale aj ako spevák, ktorý s brnenským orchestrom B – Side Band vypredáva športové haly a koncertné sály. V minulosti sa už niekoľkokrát predstavili aj slovenskému publiku a vo štvrtok si svoje vystúpenie zopakuje v Trenčíne, kde sľubuje opäť výnimočnú hudobnú šou. Vojtěcha Dyka je momentálne možné vidieť v novom filme z pera Michala Viewegha Anjeli, kde si zahral jednu z hlavných úloh. Najväčšiu radosť mu však momentálne okrem syna Aloisa robí najmä hudba, ktorej sa venuje naplno. Dôkazom Dykovho talentu a popularity je aj fakt, že ho legendárny Karel Gott označil za svojho nástupcu na českom hudobnom výslní. "Pre mňa je to naozaj radosť. S B-Side Bandom účinkujem už tri roky a snažíme sa pozývať aj zahraničných hostí. Minulý rok v decembri sme zlákali Kurta Ellinga, ktorý je držiteľom Grammy a nie je príliš známy masám, ale v džezovom svete je to pojem. Absolvovali sme spolu koncerty v Brne a vo Viedni. Bolo to niečo neuveriteľné," povedal Dyk. Vo štvrtok sa sympatický Vojtěch s B – Side Bandom predstaví v trenčianskom Piano Clube, po ktorom sa na Slovensko plánuje vrátiť až v priebehu budúceho roka.

logo Vojtěch Dyk a B Side Band už vo štvrtok vystúpia v Trenčíne

Slovanisti sa tešia sa na derby so Spartou, chcú si ho užiť

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Futbalista ŠK Slovan Bratislava Igor Žofčák by si veľmi želal, aby sa pred štvrtkovým duelom Európskej ligy proti Sparte Praha definitívne skončilo turbulentné obdobie s neuspokojivými výkonmi a výsledkami mužstva, ktoré vyvrcholilo ukončením pôsobenia trénera Františka Straku na lavičke a angažovaním Jozefa Chovanca ako nového kormidelníka úradujúceho majstra. "Verím, že situácia sa už upokojila. Dôležité je, že sme poriadne potrénovali. Dúfam, že aj v hlavách to už máme v pohode," vyjadril sa v pondelok večer na krátkom brífingu so zástupcami médií 31-ročný skúsený stredopoliar (nar. 10. apríla 1983). Odporúčame aj: Belasá Šlachta už ďalej nebude pôsobiť ako fanklub Slovana Slovan povedie bývalý tréner českej futbalovej reprezentácie Chýba zápasová prax "Belasí" aktuálne nevyhrali sedem súťažných duelov po sebe a počas tejto negatívnej série majú skóre 1:18. V nedeľu Slovan neabsolvoval plánovaný domáci fortunaligový súboj proti Trnave, ktorý Únia ligových klubov odložila pre virózu v tíme Spartaka. Na dvere pre Slovan však už klope spomenutý súboj proti bývalému federálnemu rivalovi Sparte. "Na zápas proti pražskému mužstvu sa všetci tešíme, vrátane mňa. Hoci sme neodohrali plánované stretnutie proti Trnave a trochu chýba zápasová prax, sme pripravení. Štvrtkový zápas si chceme užiť a verím, že ho zvládneme," skonštatoval ďalej rodák z Michaloviec Žofčák, ktorý na margo príchodu nového lodivoda poznamenal: "Hovorilo sa o viacerých menách, napokon prišiel Jozef Chovanec, ikona v československom futbale. Zatiaľ je tu prakticky tri dni, všetko zatiaľ beží podľa starých koľají. Dúfam, že s novým trénerom začneme víťazstvom. Sparta je skúsené mužstvo, ale s každým tímom sa dá hrať. Verím, že so Spartou už nejaký ten bodík v Európskej lige uhráme." Žofčák má na Spartu dobré spomienky V dvoch doterajších vystúpeniach v I-skupine Európskej ligy sa "belasým" nepodarilo bodovať: na úvod podľahli 18. 9. v Berne miestnemu Young Boys 0:5 a následne 2. 10. prehrali na Pasienkoch s favorizovaným SSC Neapol 0:2. Sparta podľahla v Neapole 1:3, ale rovnakým výsledkom zdolala na Letnej začiatkom októbra YB Bern. Igor Žofčák je v Slovane od roku 2010, okrem tohto bratislavského klubu pôsobil aj v Ružomberku, Jablonci i Sparte Praha, takže najbližšieho protivníka "belasých" dobre pozná. "Na Prahu a Spartu mám veľmi dobré spomienky. Získal som tam majstrovský titul, narodil sa mi tam syn. Určite sa na duely s nimi veľmi teším," priznal 14-násobný slovenský reprezentant.

logo Slovanisti sa tešia sa na derby so Spartou, chcú si ho užiť

Nemci a Francúzi pracujú na dohode, chcú posilniť investície

BERLÍN 21. októbra (WEBNOVINY) - Nemecko a Francúzsko sa v pondelok dohodli na tom, že budú spoločne pracovať na dohode, ktorá podporí investície a zrýchli hospodárske reformy. Tým by sa mala oživiť stagnujúca ekonomika eurozóny. Uviedli to ministri financií oboch krajín. Nemecký šéf rezortu financií Wolfgang Schäuble vyhlásil, že Berlín a Paríž začiatkom decembra navrhnú spoločný dokument, ktorý bude hovoriť o reformách a o posilnení investícií "v rámci limitov toho, čo je možné urobiť". Odporúčame aj: Zriadenie eurovalu bol správny krok, tvrdí šéf ESM Regling Nemecko chce zvýšiť investície, tvrdí minister Schäuble Jeho francúzsky kolega Michel Sapin uznal, že Francúzsko má pred sebou veľké výzvy v súvislosti so znížením verejných výdavkov. Podľa neho si však Paríž s touto situáciou poradí. Francúzsko minulý týždeň európskym orgánom predložilo rozpočet, ktorý nenapĺňa záväzky krajiny súvisiace so znižovaním deficitu. Nemecká ekonomika zaznamenáva mierny rast, hospodárstvo eurozóny však stráca na sile. "Sme preto rozhodnutí urobiť spoločne všetko, aby sme posilnili investície v našich krajinách," povedal Schäuble.

logo Nemci a Francúzi pracujú na dohode, chcú posilniť investície

Pri leteckej nehode v Rusku zomrel šéf ropného gigantu Total

PARÍŽ 21. októbra (WEBNOVINY) - Generálny riaditeľ francúzskeho ropného gigantu Total v pondelok zahynul počas leteckej nehody na moskovskom medzinárodnom letisku Vnukovo. Šesťdesiattriročný Christophe de Margerie bol jedným z najprominentnejších manažérov v krajine. Firma Total je druhou najväčšou v celom Francúzsku s trhovou hodnotou presahujúcou 100 miliárd eur. Incident sa stal v pondelok vo večerných hodinách, keď de Margerieho firemné lietadlo typu Dassault Falcon pri pokuse o vzlietnutie narazilo do snežného pluhu. Pri nehode okrem šéfa Total-u zomreli aj všetci traja členovia posádky. De Margerie sa v Rusku zúčastňoval na schôdzke v meste Gorki neďaleko Moskvy, kde rokoval s členmi vlády o zahraničných investíciách.

logo Pri leteckej nehode v Rusku zomrel šéf ropného gigantu Total

Legendárny Raúl sa vracia, oblečie si dres New York Cosmos

NEW YORK 21. októbra (WEBNOVINY) - Španielsky futbalový útočník Raúl González Blanco by mal v kariére pokračovať v americkom klube New York Cosmos. Podľa francúzskeho L´Equipe 37-ročná legenda Realu Madrid a španielskej reprezentácie podpíše s novým zamestnávateľom viacročný kontrakt, v rámci ktorého sa okrem pozície aktívneho hráča pomaly bude zaúčať aj do trénerskej praxe. Rodák z Madridu naposledy pôsobil v katarskom klube Al Sadd SC.

logo Legendárny Raúl sa vracia, oblečie si dres New York Cosmos

M-MARKET prináša moderný retail do regiónov

BRATISLAVA 21. októbra (WBN/PR) - Sieť nákupných centier KOCKA sa začiatkom septembra rozrástla o piate centrum, ktoré zrekonštruovali v Modre. Prvé centrum bolo otvorené na pešej zóne v Senci pred dvoma rokmi a odvtedy sa silnej slovenskej investičnej skupine M-MARKET darí budovať sieť lokálnych centier tempom dvoch nových ročne. "Našou prioritou je revitalizácia pôvodných centier, ktoré sú historicky blízko k zákazníkom a určené pre bežné nákupy. Používame výhradne vlastný kapitál. Kotevným nájomcom sú prevádzky dcérskej značky CBA Slovakia, a.s. Už na prvý pohľad moderný koncept KOCKA sme počas dvoch rokov priniesli do Senca, Zvolena, Turčianskych Teplíc, Veľkého Krtíša a Modry. V súčasnosti prebieha rekonštrukcia šiestej KOCKY v Martine, ktorú otvoríme začiatkom roka 2015. " uvádza predseda predstavenstva a prezident spoločnosti M-MARKET, a.s. Marian Šufliarsky. Pri vytváraní koncepcie OC KOCKA spolupracuje M-MARKET so špičkovými odborníkmi, vrátane špecialistov na retail a komerčné nehnuteľnosti. Neboli použité žiadne zahraničné dizajn manuály, ale ide o pôvodný slovenský koncept. Rekonštruované centrá sú zväčša bývalé obchodné domy typické pre socialistickú architektúru, kde synergia medzi komerčnými priestormi a okolím nebola vždy samozrejmosťou. Rovnako tak bezbariérový prístup, technológie, parkovacie miesta alebo presklené výťahy. "Sústreďujeme sa nielen na retail ako taký, ale tiež na služby a dlhodobú funkcionalitu centier. Jednoducho, aby zákazníci našli všetko na jednom mieste. Jedným z nájomcov je napríklad CENT Supermarket CBA, ktorý spĺňa aj najprísnejšie štandardy moderného supermarketu. OC KOCKA sa profiluje ako rodinné centrum. Pravdaže centrá svojím objemom a dispozičným riešením nemajú parametre veľkých "shoppingov", no skvelú kaviareň alebo reštauráciu s detským kútikom, textil, či kvetinárstvo ocení nielen komunita obyvateľov z blízkeho okolia. " konkretizuje M. Šufliarsky a zdôrazňuje: "Vynaložením nemalých prostriedkov vraciame za pomerne krátky čas život do priestorov, ktoré postupne prestávajú plniť svoju pôvodnú funkciu. Našou snahou, ako investora, je efektívne navrátiť zdravú funkcionalitu objektom pri zachovaní genius loci, ale so všetkým v súčasnosti vyžadovaným komfortom." Víziou skupiny M-MARKET je kontinuálne budovať moderné, vizuálne príťažlivé a najmä funkčné lokálne obchodné centrá. Ako čisto slovenská spoločnosť prispieva k rozvoju nákupných príležitostí menších miest a súbežne zvyšuje zamestnanosť v regiónoch. Často dáva priestor pre koncepty lokálnych podnikateľov. Filozofiou je zbúrať mýty a zažité predstavy o lokálnom trhu. Aj malé mesto môže mať okrem trhovísk aj moderné obchodné centrá a retailové prevádzky. V súčasnosti pripravuje M-MARKET projektovú dokumentáciu k ďalším trom nákupným centrám v Rožňave, Starej Ľubovni a vo Vrútkach. Stratégiou spoločnosti je vybudovať sieť minimálne dvanástich centier. M-MARKET, a.s. je významnou slovenskou investičnou spoločnosťou sídliacou v Lučenci. Do svojej súčasnej podoby sa transformovala v roku 1997. Charakter jej pôsobenia na trhu je zachytený v prenájme nehnuteľností, ďalej v správcovských a developerských činnostiach a facility managemente. Najznámejším projektom spoločnosti je sieť potravín CBA Slovakia, ktorá v súčasnosti zahŕňa 350 maloobchodných prevádzok po celom území SR, členených do troch hlavných maloobchodným reťazcov CBA Potraviny, Cent Supermarket CBA a Diskont CBA. Prevádzkuje tiež štvrtý formát, festivalový supermarket FEST Market CBA. Spoločnosť zamestnáva približne 2 600 zamestnancov a je členom nákupnej aliancie CBA SK.

logo M-MARKET prináša moderný retail do regiónov

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Barosso hral často druhé husle, hovorí Flašíková Beňová
Počet ľudí v hmotnej núdzi medzimesačne klesol o tisíce
Vedci našli prvého stavovca, ktorý mal pohlavný styk
Putin navrhol Sikorskému, aby si podelili Ukrajinu
Bratislava si pripomenie tridsiate výročie Gumených Chlapcov
ŠKODA opäť zabojovala v súťaži Firemné auto roka 2014
Kližana vo Valencii nezastavila ani neskutočná bolesť ľakťa
Zákerná osteoporóza netrápi len ženy, postihuje aj mužov

Recept dňa

Pohánkový chlieb

400 g hladkej pohánkovej múky
400 ml vody
1 sušené droždie
1 PL cukru
1 PL jablkového octu
1 PL oleja
1 ČL rasce
1 ČL soli

Vo vlažnej vode rozpustite cukor, soľ, ocot a droždie, prisypte rascu. Suroviny miešajte elektrickým šľahačom (nakoniec pridajte olej) a po 2-3 min. miešania vám vznikne živé (dýchajúce) cesto. Nalejte ho do formy na biskupský chlebíček alebo srnčí chrbát vyloženej fóliou na pečenie. Nechajte ho kysnúť 30-40 min.
Cesto treba po 25 min. pozorovať, vyskočí potom náhle hore a chlebík by vám prekysol. Medzitým rozpáľte rúru na 225 °C a chlieb pečte pri tejto teplote asi 10 min. Potom teplotu znížte na 180 °C a pečte asi 40-50 min.
Keď už je zhora chlieb tmavý, vyberte ho z formy, dajte dole igelit a položte chlieb vrchom dole a tak 10 min. dopečte.

TIP: Časy aj teplotu je nutné vyskúšať podľa typu rúry.

Dobrá rada

Posielam Vám anjela,

aby Vás chránil, posielam Vám lásku, ktorej verím, posielam Vám plamienok, nech Vám v srdci blikoce a prajem Vám tie najkrajšie Vianoce.

Stavebník

STROPY MONTOVANÉ Z NOSNÍKOV A VLOŽIEK

Okrem najčastejšie používaných keramických stropov rozoznávame pri stropoch montovaných z nosníkov a vložiek aj iné konštrukčné riešenia...

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Webyshopping

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Gelnica-Folkmar, Helcmanovce, Jaklovce, Krompachy, Margecany, Prakove, Veľký Folkmar, Žakarovce
Kontakt | O nás | Reklama | Podmienky použitia |
lang